Zastosowanie

Kilka słów o zastosowaniu….

Platforma do gier „kurka balans”,to innowacyjny sposób połączenia ćwiczeń wzmacniających mięśnie z ciekawym spędzeniem czasu, grając w różne gry zręcznościowe.

Dlaczego wzmacnianie mięśni jest ważne ?

Podczas gry na platformie „kurka balans” wzmacniane są mięśnie posturalne człowieka, tzw. mięśnie stabilizujące postawę. Poprawa kondycji mięśni posturalnych w dużej mierze przyczynia się do poprawnego funkcjonowania organizmu,szczególnie zachowania prawidłowej postawy ciała.

Platforma ma szerokie zastosowanie,jest skierowana zarówno do: dzieci,młodzieży,sportowców jak i osób starszych.

U dzieci może mieć zastosowanie w korekcjach wad postawy,kształtowaniu prawidłowej koordynacji ruchowej. Postawa ciała może ulec poprawie dzięki ćwiczeniom na naszej platformie.

Zwykłe ćwiczenia wzmacniające postawę, są dla dzieci zbyt mało atrakcyjne i często dzieci ich unikają.

Platforma „kurka balans” daje możliwość połączenia ćwiczeń z zabawą. Często też młodzi ludzie nie będą odczuwać, że ich zabawa w grze, jest również ćwiczeniem korekcyjnym.

W dzisiejszych czasach trudno oderwać dzieci od komputera. Warto zamienić zwykłą grę przed komputerem, która w dużej mierze przyczynia się do powstawania wad postawy oraz nadwagi,na aktywną grę na komputerze poprzez naszą platformę.

Dużym plusem naszej platformy jest fakt ,że nie potrzebuje ona własnych gier ,z czym można się spotkać grając w gry na różnych innych konsolach.

Wystarczy zamiana zwykłej klawiatury na platformę „kurka balans” i zmienia się nasza aktywność z pozycji siedzącej na stojącą lub siedzącą z możliwością balansowania.

Dzięki wielu zastosowaniom naszej platformy,może ona trafić również do sportowców. Dzięki grze w znaczący sposób poprawia się koordynacja wzrokowo-ruchowa, która ma ogromny wpływ na jakość poruszania się i funkcjonowania organizmu.

Platforma może być również odzwierciedleniem samego treningu ,może działać jak symulator treningu ,bez wychodzenia z domu.

Nasze urządzenie w dużym stopniu przyczynia się do powrotu do zdrowia w przypadku różnych kontuzji i schorzeń. Jej działanie zbliżone jest do działania kinezyterapii, czyli leczenia ruchem,jednego z głównych obszarów fizjoterapii.

Działanie platformy znajduje także zastosowanie u osób starszych. Mogą oni poprawić swoją kondycję fizyczną ,ruchomość stawów i funkcjonowanie mięśni. Gra na platformie jest formą rehabilitacji, gdzie oprócz działań terapeuty, możemy ćwiczyć samodzielnie w zaciszu domowym.

Platformę można stosować również w:

  • rehabilitacji pooperacyjnej (np. endoproteza stawu biodrowego,kolanowego)
  • rehabilitacji w zaburzeniach równowagi (schorzenia neurologiczne)
  • rehabilitacji w innych schorzeniach

    (np. kardiologicznych,reumatologicznych,ortopedycznych)

  • rehabilitacji pourazowej ,wymagającej długiego powrotu do zdrowia.

Podsumowując, platforma”kurka balans”,jest prosta w użytkowaniu, a jednocześnie ma wszechstronne zastosowanie

Mateusz Świerc